جنگ جهانی سوم دلیل ایلان ماسک برای نخریدن توییتر! (توئیتر،ایلان ماسک) پایگاه خبری قدیری نیوز (2023)

به نقل از خبرگزاری تحلیلی ایران1401/6/20کد خبر 140161894628

(تصویر شماره 1)

(تصویر شماره 2)

گجت نیوز نوشت: ایلان ماسک با ابراز نگرانی از تهاجم روسیه به اوکراین و خطر وقوع جنگ جهانی سوم، خرید توییتر در شرایط پرتنش کنونی را غیرمنطقی ارزیابی کرد.

(تصویر شماره 1)
دو هفته پس از آنکه ایلان ماسک از قصد خود برای خرید توییتر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار خبر داد، در تاریخ ۱۸ اردیبهشت با ارسال پیامکی به یکی از بانکداران مورگان استنلی، اعلام کرد که به دلیل احتمال وقوع جنگ جهانی سوم، به خروج از توافقنامه خرید این پلتفرم اجتماعی فکر می کند.
ماسک خطاب به مایکل گرایمز، رئیس بانک سرمایه گذاری فناوری جهانی مورگان استنلی نوشت:
بیایید فقط برای چند روز سرعت را کم کنیم. سخنرانی روز آینده پوتین واقعا مهم است. اگر وارد جنگ جهانی سوم شویم، خرید توییتر منطقی نخواهد بود.
در گزارش های خبری متعددی اعلام شده که بیل ساویت ، وکیل توییتر، این متن را در جلسه دادرسی روز گذشته خوانده است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، طی سخنرانی خود در تاریخ ۱۸ اردیبهشت، از حمله خود به اوکراین دفاع کرد. این تهاجم در فوریه، یعنی دو ماه پیش از توافق ۵ اردیبهشت ایلان ماسک برای خرید توییتر آغاز شده بود.
در حالی که توییتر متن ارسالی ماسک را در جهت اهداف مالی وی توصیف کرده، الکس اسپیرو ، وکیل ماسک، مدعی شد که توصیف متون در دادگاه، همان طور که زنجیره کامل متن نشان می دهد، بی معنی است. انتظار می رود که متن کامل، هفته آینده در دادگاه ثبت شود. نشریه وال استریت ژورنال نیز در واکنش به ادعای ماسک نوشت که هر تاجری در مورد تاثیر یک جنگ احتمالی بر بازار سهام، مضطرب خواهد بود.
(تصویر شماره 2)
شکایت توییتر علیه ایلان ماسک بر این مبنا بود که او در حالی که تلاش کرده از معامله خارج شود، به لحاظ قانونی حق این کار را ندارد. زیرا ارزش سهام ماسک در تسلا، که بخش بزرگی از ثروت او را تشکیل می دهد، از نوامبر ۲۰۲۱ تاکنون، بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار کاهش یافته است. در این دادخواست آمده که ماسک با شروطی به نفع فروشنده و بدون نیاز به تحقیق، موافقت کرده بود.
متنی که ماسک درباره هراس خود از آغاز جنگ جهانی سوم ارسال کرده بود، طی جلسه ای غیرعلنی خوانده شده که احتمالا پیش زمینه ای از آنچه قرار است در جلسه دادگاه ۲۵ مهر ماه، مورد بحث قرار بگیرد را ارائه کرده است. وکلای توییتر و ایلان ماسک به دلیل درخواست این میلیاردر پرحاشیه برای به تعویق انداختن یک ماهه تاریخ دادگاه و هم چنین درخواست دیگر او مبنی بر اصلاح دادخواست متقابل خود که شامل اتهامات افشاگرانه از سوی رئیس امنیتی سابق توییتر است، در کشمش هستند.
قاضی کتلین مک کورمیک، با صدور حکمی در روز گذشته، هر دو مسئله را حل وفصل کرد. او درخواست ماسک برای تاخیر را رد کرد، اما به وی اجازه داد تا دادخواست متقابل را اصلاح کند.
مک کورمیک در ارتباط با رد درخواست ماسک برای عقب انداختن تاریخ برگزاری دادگاه، گفت:
من قبلا تقاضای متهم در مورد تجدیدنظر در درخواست توییتر برای تسریع روند برگزاری دادگاه را رد کردم و تاکید داشتم که هر چه تاخیر تا زمان صدور حکم بیش تر شود، خطر آسیب های جبران ناپذیر به این شرکت نیز افزایش خواهد یافت. در واقع، توییتر ثابت کرده که خطر آسیب پیش بینی شده در خلال این دعوای قضایی تا چه حد می تواند برای این شرکت حقیقت داشته باشد. توییتر، متحمل افزایش فرسایش کارمندان شده که توانایی این پلتفرم برای دنبال کردن اهداف عملیاتیشان را تضعیف می کند.
وی در ادامه افزود:
این شرکت برای ماه ما مجبور بوده که تحت محدودیت های یک قرارداد فسخ شده، از جمله امتناع مستمر متهمان، دست وپنجه نرم کند. برای ارائه هر گونه رضایت برای موضوعات تحت پیمان های عملیاتی، اعتقاد دارم که حتی چهار هفته تاخیر نیز می تواند برای توییتر آسیب زا باشد. ایلان ماسک می تواند دادخواست متقابل خود را اصلاح کند
مک کورمیک در ادامه حکم داد که ماسک می تواند شکایت متقابل خود علیه توییتر را اصلاح کند تا ادعای مطرح شده در شکایت پیتر زاتکو، رئیس سابق امنیت توییتر را نیز دربرگیرد. این قاضی هم چنین نوشته که شکایت افشاگرانه که به تازگی منتشر شده است، در بیش تر موارد دلیلی برای صدور مجوز اصلاحیه است. از سوی دیگر، توییتر استدلال کرده که این اصلاحیه بیهوده خواهد بود. توییتر پیش تر استدلال کرده بود که اجازه دادن به ایلان ماسک برای اصلاح دعوای متقابل، باعث به حاشیه راندن و زمان گیر شدن پرونده خواهد شد.
۲۲۷۲۲۷ کد خبر 1672453

...

واژه شناسی این خبر (توئیتر):
توییتر (به انگلیسی : Twitter ) یک شبکهٔ اجتماعی و یک سرویس ارائه دهندهٔ میکروبلاگ است که به کاربران اجازه می دهد تا ۲۸۰ حرف، پیام متنی را که توییت (به انگلیسی : Tweet ) نامیده می شود، ارسال کنند.توییت ها نخست به ۱۴۰ حرف محدود شده بودند، اما در ۷ام نوامبر سال ۲۰۱۷، این محدودیت به ۲۸۰ حرف در هر توییت، به جز زبان های چینی، ژاپنی و کره ای، ارتقا پیدا کرد.
کاربرانی که در توییتر ثبت نام کرده اند می توانند توییت ارسال کنند، و جواب بدهند و همچنین آن ها را لایک کنند اما کاربران ثبت نام نشده تنها می توانند توییت ها را مشاهده کنند. همچنین کاربران می توانند از طریق وبگاه توییتر، پیامک یا نرم افزار کاربردی تلفن همراه به توییتر دسترسی داشته باشند.
(برگرفته از دانشنامه آزاد ویکی‌پدیا)

واژه شناسی این خبر (ایلان ماسک):
ایلان ریو ماسک FRS ( انگلیسی : Elon Reeve Musk ؛ زادهٔ ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱) یک کارآفرین و شخص نامدار در زمینهٔ تجارت است. او بنیان گذار، مدیرعامل و مهندس ارشد اسپیس اکس ؛ سرمایه گذار، مدیرعامل و طراح محصولات تسلا، آی ان سی. ؛ بنیان گذار د بورینگ کمپانی ؛ یکی از بنیان گذاران مشترک نیورالینک و اوپن ای آی است. ماسک با دارایی خالص حدود ۲۲۱٫۴ میلیارد دلار تا ژوئیهٔ ۲۰۲۲، بر اساس فهرست رتبه بندی فوربز ، ثروتمندترین شخص جهان است.
ماسک از مادری کانادایی و پدری از آفریقای جنوبی زاده شد و در پرتوریا ، آفریقای جنوبی بزرگ شد. او مدت کوتاهی در دانشگاه پرتوریا به تحصیل پرداخت و در ۱۷ سالگی برای حضور در دانشگاه کویینز به کانادا نقل مکان کرد. او دو سال بعد به دانشگاه پنسیلوانیا رفت و در آن جا لیسانس اقتصاد و فیزیک خود را دریافت کرد. او در سال ۱۹۹۵ برای تحصیل در دانشگاه استنفورد به کالیفرنیا نقل مکان کرد اما تصمیم گرفت که به دنبال کار حرفه ای، شرکت نرم افزار وب زیپ۲ را با برادرش کیمبال تأسیس کند. این شرکت نوپا در سال ۱۹۹۹ با قیمت ۳۰۷ میلیون دلار توسط شرکت کامپک خریداری شد. ماسک همان سال به صورت مشترک بانک آنلاین X.com را تأسیس کرد که در سال ۲۰۰۰ با کنفینیتی ادغام شد و باعث تشکیل پی پل شد. این شرکت در سال ۲۰۰۲ به قیمت ۱٫۵ میلیارد دلار توسط ای بی خریداری شد.
(برگرفته از دانشنامه آزاد ویکی‌پدیا)

واژه شناسی این خبر (جنگ):
جَنگ یک درگیری شدید مسلحانه میان دولت ها ، حکومت ها ، جوامع یا گروه های شبه نظامی مانند مزدورها ، شورشگران و شبه نظامیان است. از آن جا که جنگ یک درگیری مسلحانهٔ واقعی، ارادی و گسترده بین جوامع سیاسی است می توان آن را نوعی خشونت سیاسی تلقی کرد.هنگامی که جنگ (و دیگر گونه های خشونت) در جریان نباشند وضعیت صلح برقرار است.
در سال ۲۰۰۳ (۱۳۸۲) ریچارد ارت اسملی (برنده جایزه نوبل )، جنگ را به عنوان ششمین معضل (از میان ده معضل) که جوامع انسانی را تا پنجاه سال آینده تهدید می کنند معرفی کرد. در سال ۱۸۳۲ (۱۲۱۱) ژنرال کارل فون کلاوزویتس ، فرمانده و نظریه پرداز نظامی پروسی در رساله ای به نام « پیرامون جنگ » چنین تعریفی از جنگ ارایه داد: «جنگ عملی مبتنی بر زور است تا دشمنان را مجبور به انجام خواسته مان کنیم.»
(برگرفته از دانشنامه آزاد ویکی‌پدیا)

همچنین بخوانید:
ایلان ماسک در آستانه بزرگترین خرید تاریخ 1401/7/17

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاین ، ماسک که ماه ها تلاش می کرد از قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خود عقب نشینی کند، ظاهراً دوباره نظر خود را تغییر داد و اکنون آماده است تا به پیشنهاد اصلی احترام بگذارد و توییتر را با قیمت ۵۴.۲۰ دلار برای هر سهم خریداری کند.بیشتر بخوانید: رازگشایی بی بی سی جهانی از خرید گران قیمت ایلان ماسک: ساخت اپلیکیشن مرموز ! تصاویر ' چهره متفاوت و ساده غول های تکنولوژی در آغاز کارهنگامی که SEC فاش کرد که ماسک در ۴ آوریل به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل شده است، به سختی کسی می توانست پیش بینی کند که او به خرید کل شرکت ادامه خواهد داد. در آن زمان، فرض بر این بود که او احتمالاً به هیئت مدیره توییتر می پیوندد و سعی می کرد صدایش را از این طریق به گوش دیگران برساند. با این حال، پس از از بین ...

ایلان ماسک در آستانه بزرگترین خرید تاریخ 1401/7/17

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاین ، ماسک که ماه ها تلاش می کرد از قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خود عقب نشینی کند، ظاهراً دوباره نظر خود را تغییر داد و اکنون آماده است تا به پیشنهاد اصلی احترام بگذارد و توییتر را با قیمت ۵۴.۲۰ دلار برای هر سهم خریداری کند.بیشتر بخوانید: رازگشایی بی بی سی جهانی از خرید گران قیمت ایلان ماسک: ساخت اپلیکیشن مرموز ! تصاویر ' چهره متفاوت و ساده غول های تکنولوژی در آغاز کارهنگامی که SEC فاش کرد که ماسک در ۴ آوریل به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل شده است، به سختی کسی می توانست پیش بینی کند که او به خرید کل شرکت ادامه خواهد داد. در آن زمان، فرض بر این بود که او احتمالاً به هیئت مدیره توییتر می پیوندد و سعی می کرد صدایش را از این طریق به گوش دیگران برساند. با این حال، پس از از بین ...

سرنوشت نامعلوم دعوای دادگاهی ایلان ماسک و توییتر 1401/7/14

به گزارش ایران اکونومیست، ایلان ماسک اواخر دوشنبه به توییتر پیشنهاد کرد اگر شکایت علیه او را پس بگیرد، می تواند تغییر رویه داده و توافق آوریل برای خرید این شرکت به قیمت ۵۴.۲۰ دلار برای هر سهم را دنبال کند.تیم حقوقی توییتر و وکلای ماسک، روز سه شنبه قاضی پرونده را در جریان تلاش برای رفع عدم اطمینان دو جانبه و یافتن فرآیندی برای نهایی کردن قرارداد، گذاشتند.ماسک قرار است روز پنج شنبه در شهر آستین تگزاس، شهادت دهد. وی شهادتی که قرار بود اواخر سپتامبر داشته باشد را با اشاره به نگرانی نسبت به احتمال ابتلای یکی از وکلای توییتر به کووید ۱۹، لغو کرده بود.ارزش سهام توییتر، اوایل معاملات با ۲.۵ درصد کاهش، ۵۰.۷۲ دلار معامله شد. ارزش سهام این شرکت روز سه شنبه به بالاترین سطح از زمانی رسید که ماسک و توییتر ...

انواع کلاهبرداری پیامکی را بشناسید 1401/7/3

تهران (پانا) - کلاهبرداری پیامکی یکی از ساده ترین انواع کلاهبرداری های فناورانه است چرا که نیاز به گوشی های پیشرفته و آن چنانی ندارد و مجرم با یک گوشی ساده و با یک پیامک فریبانه و از دورترین نقطه از دل کوه گرفته تا کویر و جنگل و حاشیه دریا، می تواند با آسودگی خیال بنشیند و قربانیان خود را شکار کند. این کلاهبرداری که در عین سادگی قابل پیشگیری است در صدر کلاهبرداری ها قرار دارد به همین دلیل شناخت انواع آن خالی از لطف نیست. به گزارش ایرنا، پرونده کلاهبرداری های پیامکی بیشترین آمار از انواع جرائم رایانه ای و موبایلی را به خود اختصاص می دهد چرا که طیف وسیعی از جمیعت را در بر می گیرد و شاید بر خلاف تصور عموم که گمان می کنند افراد کم سواد یا با سواد مجازی پایین گرفتار این نوع کلاهبرداری ...

در این نشریه:

اطلاع از زمین لرزه ها (زلزله ها) در ایران پیش بینی زلزله تحلیل تکنیکال سهام و بازار بورس محاسبه دیرکرداقساط بانکی محاسبه اقساط و سود وام بانکی پیش بینی نوسان قیمت دلار، طلا و سکه، ... رپورتاژ های نشر یافته در این نشریه

برای مشاهده کد تصویری اینجا ضربه بزنید

ثبت نظر

خوانندگان و همراهان پایگاه خبری قدیری نیوز، علاوه بر ثبت نظر، پیشنهادات و یا سوالات خود می توانید با ورود به گفتگوی زنده خبری در پیام رسان نشریه، مستقیما با سایر مخاطبین نشریه که هم اکنون در پیام رسان آنلاین هستند درباره موضوعات خبری تبادل نظر کنید. برای استفاده نیازی به ثبت نام ندارید.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Wyatt Volkman LLD

Last Updated: 17/06/2023

Views: 5391

Rating: 4.6 / 5 (66 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: Wyatt Volkman LLD

Birthday: 1992-02-16

Address: Suite 851 78549 Lubowitz Well, Wardside, TX 98080-8615

Phone: +67618977178100

Job: Manufacturing Director

Hobby: Running, Mountaineering, Inline skating, Writing, Baton twirling, Computer programming, Stone skipping

Introduction: My name is Wyatt Volkman LLD, I am a handsome, rich, comfortable, lively, zealous, graceful, gifted person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.